A-tým - zápasy 6. 9. 2022

Áčko těsně podlehlo Českým Budějovicím

Áčko se první zářijový víkend dočkalo znovu premiéry v 1. lize. Sezónu otevřelo doma s Českými Budějovicemi. V Hlinkách byl k vidění vyrovnaný hokejbal, který rozhodla častá vyloučení domácího týmu. Kelti tak začali sezónu prohrou.

Hodnocení trenéra Romana Nováka:

“Utkání provázela velká očekávání, jak si náš mužský tým s přechodem do vyšší soutěže poradí. Soupeř, loňský semifinalista, vzbuzoval respekt, v první třetině se však hrála vyrovnaná partie. Bohužel jsme zaspali začátek druhé části, několikrát faulovali a Pedagog trestal. V útlumu jsme odehráli v podstatě celou druhou část, Budějovice ale nedokázali navýšit skóre. To se jim povedlo až zkraje třetí části po šťastné střele v končící přesilovce. Vrhli jsme všechny síly do útoku, vytěžili kontaktní branku, několik velkých šancí nevyužili a závěrečná power-play byla z naší strany hodně křečovitá a rozpačitá. Sumasumárum, slušné utkání v tempu první ligy, kdy jsme herně i fyzicky obstáli. Máme hodně cenných poznatků do další práce, což jsme z tohoto zápasu se silným soupeřem chtěli.

Rozhovor s Danielem Vondrákem:

Dnes to byl tvůj první zápas za Kelty a také první zápas po návratu berounského hokejbalu do 1. Ligy, panovala v kabině nervozita?

Tak určitě to byl můj první zápas. V kabině si myslím, že nervozita nepanovala, ale já osobně jsem byl trošku nervózní, ale samozřejmě po prvním střídání to ze mě opadlo a pak už jsem si začal hrát svojí hru. Kluci taky nebyli extra nervózní. Po prvním střídání to ze všech spadlo a už jsme si hráli to, co jsme chtěli, co nám řekli trenéři.

Jak bys zhodnotil svůj první zápas v Keltech?

Upřímně nejsem spokojený. Měl jsem tam gólovou šanci, kterou jsem nedal. Samozřejmě kdybych to dal, tak ten zápas se vyvíjel úplně jinak, ale byly tam i nějaké světlé momenty, takže tak 50/50. Spokojený, nespokojený.

Říkal vám dnes trenér něco k vašemu častému vylučování?

Okomentovali to oba trenéři. Myslím si, že to byl zlomový bod toho zápasu. Trenéři si to myslí asi taky. Musíme se z toho ponaučit, příště tolik nefaulovat a soustředit se na svojí hru. Ovlivnilo to celý zápas, který jsme nedotáhli ani na ten bodík


Fotogalerie